| polski | english | deutsch | pусский

pierścienie uszczelniające o przekroju U1, U2, U6, UN, V


Pierścienie uszczelniające o przekroju U1, U2, U6, UN, V


Pierścienie uszczelniające o przekroju U stosuje się do napędów i sterowań hydraulicznych oraz pneumatycznych.

Uszczelnienia grupy U1 wykorzystuje się do uszczelniania węzłów o ruchu posuwisto-zwrotnym przy ciśnieniach do 16 MPa. Zalecane wykorzystanie pierścienia podporowego

Głównym surowcem do produkcji tego typu uszczelnień jest kauczuk nitrylowy.D - średnica zewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
d - średnica wewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
h - wysokość pierścienia
b - szerokość pierścienia
Każde wyprodukowane przez nas uszczelnienie opatrzone jest deklaracją zgodności według ISO/IEC Guide 22. Pierścienie uszczelniające typu U1 są zgodne z wymogami obowiązujących norm:
PN-66/M-73100 - Wymagania i badania
PN-72/M-73095 - Wymiary


ico Tabela dostępnych wymiarów (U1) – formularz w PDF do pobrania

Pierścienie uszczelniające o przekroju rowkowym (U2) stosuje się do uszczelniania węzłów o ruchu posuwisto-zwrotnym przy ciśnieniach do 16MPa, w cięższych dynamicznie warunkach niż pierścienie typu U1. ten typ pierścienia nie wymaga zastosowania pierścienia podporowego.
Surowcem wykorzystywanym do produkcji U2 najczęściej jest kauczuk nitrylowy.D - średnica zewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
d - średnica wewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
h - wysokość pierścienia
Każde wyprodukowane przez nas uszczelnienie opatrzone jest deklaracją zgodności według ISO/IEC Guide 22. Pierścienie uszczelniające typu U2 są zgodne z wymogami obowiązujących norm:
PN-66/M-73100 - Wymagania i badania
PN-72/M-73095 – Wymiary
PN-64/M-73094 - Wymiary


ico Tabela dostępnych wymiarów (U2) – formularz w PDF do pobrania

Pierścienie uszczelniające o przekroju U, typu U6 mogą być stosowane z powodzeniem w napędach i sterowaniach hydraulicznych. Pierścienie tej grupy doskonale nadają się do uszczelniania węzłów o ruchu posuwisto-zwrotnym, szczególnie w przypadkach wymaganej wysokiej niezawodności, szczelności i trwałości, przy ciśnieniach do 25MPa.

Podstawowym surowcem do produkcji tego typu uszczelnień jest najczęściej kauczuk nitrylowy.D - średnica zewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
d - średnica wewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
h - wysokość pierścienia


Każde wyprodukowane przez nas uszczelnienie opatrzone jest deklaracją zgodności według ISO/IEC Guide 22. Pierścienie uszczelniające typu U6 są zgodne z wymogami obowiązujących norm:
PN-66/M-73100 - Wymagania i badania
PN-72/M-73095 – Wymiary


ico Tabela dostępnych wymiarów (U6) – formularz w PDF do pobrania

Uszczelnienia typu UN są uszczelnieniami wargowymi, wykraczającymi poza kształt określony w Polskiej Normie. Są to uszczelnienia stosowane w pneumatyce lub hydraulice, a kształty ich są modyfikacją charakterystyczną dla danego producenta uszczelnień. Najczęściej wyroby typu UN są wykonywane na indywidualne zamówienie klienta, zgodnie z dostarczoną dokumentacją techniczną lub wzorem.
Najczęściej materiałami wykorzystywanymi do produkcji tego typu uszczelnień jest NBR, Si oraz inne, na specjalne zamówienie klienta.


ico Tabela dostępnych wymiarów (UN) – formularz w PDF do pobrania

Pierścienie uszczelniające o przekroju V najczęściej znajdują zastosowanie do uszczelniania węzłów o ruchu posuwisto-zwrotnym, zwłaszcza przy dużych obciążeniach. Pierścienie tej grupy powinno stosować się wyłącznie w postaci pakietów składających się z kilku pierścieni V.
Również najczęściej wykonywane z kauczuku nitrylowego.d - średnica wewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
h - wysokość pierścienia
b - szerokość pierścienia


Każde wyprodukowane przez nas uszczelnienie opatrzone jest deklaracją zgodności według ISO/IEC Guide 22. Pierścienie uszczelniające typu V są zgodne z wymogami obowiązujących norm:
PN-66/M-73100 - Wymagania i badania
PN-72/M-73096 – Wymiary
ico Tabela dostępnych wymiarów (V) – formularz w PDF do pobrania