| polski | english | deutsch | pусский

pierścienie zgarniające typu Z -gumowe, ZW -z wkładem metalowym usztywniającym, oraz ZZ -w zewnętrznej obudowie metalowej


Pierścienie zgarniające typu Z, ZW i ZZ


Pierścienie gumowe zgarniające typu Z, ZW i ZZ stosuje się do uszczelniania napędów i sterowań hydraulicznych oraz pneumatycznych.

Uszczelnienia tej grupy doskonale nadają się do zgarniania zanieczyszczeń zewnętrznych z elementów pracujących w ruchu posuwisto-zwrotnym. Szczególnie odpowiedzialną rolę mają pierścienie pracujące w warunkach dużego zapylenia. W związku z tym są umieszczane pomiędzy środowiskiem zanieczyszczonym a zasadniczym uszczelnieniem lub tuleją ewentualnie prowadnicą dławnicy. Elastyczna postać pierścienia pozwala na prosty i niezawodny montaż w rowku obudowy.

Surowcem do produkcji tego typu uszczelnień jest najczęściej kauczuk nitrylowy.
D - średnica zewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
d - średnica wewnętrznej zabudowy pierścienia uszczelniającego
h1 - wysokość pierścienia
h – wysokość całkowitaUszczelnienia z grupy ZZ doskonale nadają się do zgarniania zanieczyszczeń zewnętrznych z elementów pracujących w ruchu posuwisto-zwrotnym. Usztywnienie metalowe wymaga pasowanie w obudowie na wcisk.

Surowcem do produkcji tego typu uszczelnień jest najczęściej kauczuk nitrylowy.


Każde wyprodukowane przez nas uszczelnienie opatrzone jest deklaracją zgodności według ISO/IEC Guide 22. Pierścienie uszczelniające typu Z są zgodne z wymogami obowiązujących norm:

PN-88/M – 73051 Pierścienie zgarniające