| polski | english | deutsch | pусский

pierścienie uszczelniające wałków obrotowych typu A i AO


Pierścienie uszczelniające wałków obrotowych typu A i AO


Pierścienie uszczelniające wałków obrotowych stosuje się do uszczelniania wałków z prędkościami obwodowymi, w zależności od materiału wargi i temperatury środowiska, do ok. 20m/s. Pierścienie uszczelniające wałków obrotowych z uwagi na bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu posiadają bogatą różnorodność konstrukcji i są wykonywane z materiałów gwarantujących ich eksploatację w dużym zakresie parametrów technicznych.TYP A::
D - średnica otworu (zabudowy pierścienia uszczelniającego)
d - średnica wałka obrotowego
h - wysokość pierścienia uszczelniającegoPierścienie uszczelniające wałków obrotowych stosuje się do uszczelniania wałków z prędkościami obwodowymi, w zależności od materiału wargi i temperatury środowiska, do ok. 20m/s. Pierścienie uszczelniające wałków obrotowych z uwagi na bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu posiadają bogatą różnorodność konstrukcji i są wykonywane z materiałów gwarantujących ich eksploatację w dużym zakresie parametrów technicznych.Тyp AO:
D - średnica otworu (zabudowy pierścienia uszczelniającego)
d - średnica wałka obrotowego
h - wysokość pierścienia uszczelniającegoMateriałami wykorzystywanymi do produkcji pierścieni uszczelniających typy A i AO są najczęściej kauczuk nitrylowy, akrylowy, fluorowy i silikonowy.

Każde wyprodukowane przez nas uszczelnienie opatrzone jest deklaracją zgodności według ISO/IEC Guide 22. Uszczelnienia typu A i AO spełniają wymogi następujących norm:
  • PN-72/M-86964 – Pierścienie gumowe uszczelniające wałków z metalową wkładką usztywniającą. Wymiary.
  • PN-72/M-86965 – Pierścienie uszczelniające wałków w obudowie metalowej. Wymiary.
  • PN-88/M-73067 – Pierścienie uszczelniające wały obrotowe wg ISO. Wymiary nominalne i tolerancje.
  • PN-81/M-86960 – Pierścienie gumowe do uszczelnia wałków obrotowych. Wspólne wymagania i badania.